Loading Downloads
43Episodes
Category: Business:Marketing

👨‍🍳 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá.📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz

🎤 David Janoušek | „Na kampaně Performance Max jsme se rozhodli nahlížet trochu jinak.” | Digichef Podcast

September 16, 2022

Performance Max jsou nejnovějším typem kampaní v Google Ads. V podstatě kombinují inzerci ve všech kanálech Google, tedy například ve vyhledávací a obsahové síti, ale také na YouTube, v Gmailu, Mapách či kanálu objevit. Využívají veškeré reklamní plochy Google, proto můžeme oslovit zákazníky, které bychom u klasických reklam třeba nezasáhli. Jak s tímto typem kampaní pracujeme v Taste a jak se dají vyhodnocovat? To se dozvíte v našem rozhovoru.

David se v online marketingu pohybuje od roku 2017. V agentuře Taste se věnuje výkonnostním kampaním na Googlu, Seznamu či zbožových srovnávačích a zaměřuje se především na strategický posun klienta. Je zastáncem automatizace a strojového učení, ve kterých vidí budoucnost tohoto oboru. Mimoto rozjel podcast Nálož PPC novinek se svým bratrem Davidem a vidět ho můžete i na nadcházejícím PPC Restartu.

A proč je Share of Search tak revoluční metrikou? „Les Binet a James Hankins v rámci svého průzkumu zjistili, že právě podíl vyhledávání může předpovídat vývoj podílu na trhu. A na rozdíl od Share of Voice (SoV) je tato metrika snadno dostupná," vysvětluje David. Jak s touto metrikou pracujeme v Taste, jaká jsou její negativa a jaký je vztah mezi Share of Search a Share of Voice? To se dozvíte v našem rozhovoru.

𝗪𝗘𝗕 ➡ https://www.digichef.cz 𝗦𝗢𝗖𝗜𝗔𝗟 ➡ @digichefcz   
 
👉 Digichef je internetový magazín ze světa digitálního marketingu. Přináší obsah jak pro úplné začátečníky, tak experty napříč odvětvími digitálního marketingu. Snaží se inspirovat i učit specialisty, pracovníky marketingových oddělení firem, studenty, veřejnost. Zkrátka všechny, koho zajímá digitální marketing a touží zjistit, jak se co dělá.
 
📧 Na vaše feedbacky, připomínky, názory a komentáře se těšíme na: redakce@digichef.cz  🙏🏻 Napište nám!